Рада школи

Робота Ради школи

В СЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 вже кілька років є результативною та впливовою Рада школи.

Переглянути Положення про Раду школи

Склад ради школи 2018-2019 навчальний рік

До складу ради входять:

  • Вчителі: Кушляк Вплентина Василівна. – голова, Мельник Тетяна Іванівна, Бігус Ірина Миколаївна.
  • Батьки: Мазур Ольга Анатоліївна, Ніканович Оксана Костянтинівна, Галамай Світлана.
  • Учні: Бондар Анна -10_А, Крушинська Настя – 10_Б, Пулим Наталя – 9_Б.

Згідно з «Положенням про Раду школи» наша Рада не втручається в навчальний процес, але спрямовує свою роботу на допомогу колективу в покращенні результативності навчання.

З цією метою на засідання  28.12. 2018 ми запросили заступника директора з навчально- виховної роботи Маланчій В.О., щоб разом обговорити  результати участі учнів школи у предметних конкурсах, олімпіадах та МАН, накреслити шляхи заохочення учнів до наукової роботи та участі в олімпіадах різного рівня. Вирішили вручити кожному учню подарунковий сертифікат за кожну перемогу у окремій олімпіаді.

Рада школи разом з педагогічною радою визначає доцільність вибору навчальних предметів варіативної частини навчальних планів. Переймаючись питаннями покращення навчальних результатів учнів за рахунок варіативної складової навчального плану, рада школи разом з педагогічною радою забезпечили учням школи можливість відвідувати факультативи, курси за вибором та консультації.

Голова ради школи входить до атестаційної комісії. Впродовж усього навчального року вона бере участь у всіх засіданнях атестаційної комісії, відвідує разом з членами адміністрації уроки окремих вчителів тоді, приймає участь у фінальному голосуванні та висловлює свої думки та побажання.

Інколи у школі виникають  різного роду конфлікти, учасниками яких є члени педагогічного, батьківського  та учнівського колективів, виникає потреба створити тимчасову конфліктну комісію. Конфліктна комісія призначається рішенням ради освітньої установи. Затвердження членів комісії та призначення її голови оформлюються наказом по загальноосвітній установі. Голова ради школи входить до складу цієї комісії.

Рада  не стоїть осторонь позаурочного життя школи. Під час підготовки до святкування  55-річчя школи рада ініціювала створення  спеціального комітету, до якого увійшли адміністрація та деякі вчителі школи, зокрема троє вчителів – членів шкільної ради, а очолила його Мельник Тетяна Іванівна, яка є членом ради школи зараз. Комітет склав план по підготовці до ювілею: оформленню школи, запрошенню гостей, підготовки сценарію, підготовки подарунків запрошеним гостям,  та розподілив доручення. За кожним членом комітету була закріплена ділянка роботи, з якою всі гарно справилися. Було вирішено створити у фойє виставку фотопортретів талановитих учнів школи І – ІІІ ступенів, новий  куточок  державних символів, прикрасити стіни вздовж сходів кольоровими фотографіями з життя кожного класу. Всі плани були успішно реалізовані.

На засіданнях ради неодноразово піднімалося питання про проведення благодійних ярмарків, збору макулатури. В вересні було прийнято рішення залишати кошти за здану макулатуру у розпорядженні ради учнівського самоврядування, яка використовує ці кошти для організації зустрічей з ветеранами АТО, письменниками та іншими цікавими людьми.

Рада школи також розглядала питання охорони здоров’я та фізичного розвитку наших учнів. Зокрема, було вирішено підтримати пропозицію директора школи і зробити у цьому навчальному році у школі першого ступеня дві перерви по 30 хвилин. Поки одна група учнів обідає у їдальні, інша у цей час відпочиває на вулиці, де діти більше рухаються і не сидять з гаджетами. На одному із засіданнь піднімалося питання ремонту басейну. Була запрошена комісія з спеціалістів, які оцінили,скільки необхідно коштів на ремонт. Вторік на березневому засіданні  ради була розглянута заява вчителя фізкультури Мочалюка Р.В. з проханням про виділення коштів на придбання  12 комплектів спортивної форми для шкільної команди для участі у міських змаганнях. Необхідні кошти були виділені і форма придбана. 

На тому ж засіданні була розглянута заява педагога – організатора Хмельницької Н.М. про придбання камуфляжної форми для участі команди СЗШ №8 у конкурсі «Джури» за кошти з міського бюджету. Така форма теж була придбана для усієї команди.

23 лютого 2017 року ініціативні батьки скликали збори місцевої громади СЗOШ №8. А так як одним із завдань ради школи є підтримка громадських ініціатив, спрямованих на вдосконалення навчально-виховного процесу, то члени ради школи взяли участь у зборах та долучилися до цієї ініціативи. Збори прийняли рішення просити міського голову  Симчишина О.С. винести на розгляд чергової сесії міської ради питання про побудову сучасного спортивного майданчика у школі ІІ-ІІІ ступенів з необхідним для проведення уроків фізкультури інвентарем. Сьогодні ми вже маємо сучасне міні-футбольне поле з штучним покриттям. 26.09.2018 р.  рада вирішила розробити спільне звернення Ради школи та громадської організації «Асоціація батьків» до Департаменту освіти та науки з проханням про виділення коштів на встановлення бігових доріжок навколо міні-футбольного поля зі штучним покриттям та доріжки до стадіону. Таке звернення було подане і ми вже отримали на нього відповідь.

Вже третій рік у школі продовжує свою роботу комісія по розподілу меблів та іншого обладнання. В цьому році до неї  входять всі членів ради школи, голова громадської організації «Асоціація батьків» та заступника директора  школи з господарської частини Закшевський Віктор Станіславович. Всього 11 чоловік. Очолює цю комісію Закшевський Віктор Станіславович. Мета її створення: забезпечити  справедливий розподіл меблів та іншого обладнання по класних кімнатах та кабінетах згідно заяв батьків та вчителів- предметників. Дуже гарячі дискусії у раді були пов’язані з розподілом мультимедійних пристроїв у минулому році. На засіданні 28.12.2018 року було прийняте рішення задовольнити заяву вчителя Козак Л.М. про виділення ноутбука та проектора в кабінет №19 для використання на уроках фізики та астрономії.

Щороку  кілька разів рада заслуховує звіт директора школи Коріньовського С.П. про фінансово-господарську діяльність школи. Члени ради школи  вносять свої пропозиції щодо використання залишків коштів, виділених з міського бюджету. Так було придбано інформаційний стенду для потреб початкової школи та набору для малювання піском, який використовується для розвитку дітей та з лікувальною метою. Рада школи переймається питанням забезпечення учнів навчальними посібниками, передплатою фахових періодичних видань і в цьому напрямку тісно співпрацює з бібліотекарем школи Безсмертною Л.І.